MyMoney - program pro vedení agendy jednoduchého a podvojného účetnictví pro Linux
Proč používat Linux

Bugzilla

Po prozatím marných pokusech o registraci projektu na sourceforge - (zřejmě se jim nelíbila ma angličtina - hlavně když požadovali vice jak 200 znaků v popisu projeku ;) - jsem se rozhodnul, že bug reporting rozjedu vlastní. V sekci Bugzilla tedy naleznete to, co se dá již podle názvu očekávat.

Prozatím stále marně hledám nějaký veřejný CVS server na kterém by po mně nevyžadovali slohovou práci v angličtině. Nevite někdo o nějakém?

Anonce: první verze 0.0.1-alpha

Výdání první veřejné alpha verze - jejím účelem je přilákat pozornost zejména odborné veřejnosti z řad vývojářů, kteří by měli zájem podílet se na tomto projektu (viz. sekce Vývoj).

Jsem si vědom spousty chyb a nedodělků, ktere jsou v této verzi zřejmé již na první pohled. Rozsah vlastností a možností této verze je zhruba následující:

  • výtvoření a konfigurace agendy
  • vytvoření a konfigurace účetního roku + načtení přednastavených konfigurací
  • nastavení uživatelských preferencí
  • základní konfigurační seznamy pro jednoduché i podvojné účetnictví - účtová osnova, seznam účetních pohybů, seznam členění DPH, seznamy předkontací, seznamy činností, středisek, účtu a pokladen atp.
  • pomocné utility: daňová kalkulačka a kalkulačka pro výpočet penále
  • seznam vystavených faktur + mazáni a vytváření strornovacích dokladů
  • vystavení faktury (nedokončeno)
  • sazba tisku seznamových tabulek (nedokončeno)
  • uživatelské zámky řádků tabulek

Pokud tedy hledáte program, kterým by se dalo účtovat, tak jste tady příliš brzo :-)

Pokud vás zajímá kam by tento projekt mohl směřovat, nebo byste meli zájem podílet se na jeho dalším vývoji, tak první alpha verzi můžete stáhnout zde.

Trocha historie

Přibližně v květnu 1998 vznikla první zkušební verze programu MyMoney, která byla zaměřena jen na jednoduché účetnictví a byla vytvořena v programovacím jazyku C, GUI podporu zajišťovala knihovna XForms a databázová podpora byla svázána s MySQL - název programu byl ovlivněn vazbou na tuto databázi. Krátce po zveřejnění tohoto projektu v českém linuxovém maillistu došlo ke kompletnímu přepsáni GUI do prostředí Gtk1 a následně na to projekt z důvodu nedostatku času a pracovních sil beznadějně zmrznul...

...

V září 2004 jsem dělal důkladný úklid na disku a narazil jsem na poslední verzi z roku '98 ... Po chvíli nostalgického prohlížení (a marných pokusů o kompilaci :) jsem dospěl k přesvědčení, že projekt znovu oživím pod stejným názvem, ale v úplně novém kabátě. Doufejme, že jej nepostihne stejný osud ...

20. září 2004 začíná vznikat nová verze MyMoney, která by měla podchytit nejen vedení agendy jednoduchého účetnictví, ale zároveň i podvojné. Vývojovým prostředím je tentokrát snad už definitivně perl, Gtk2 - s využitím glade2perl-2. Databázové prostředí je nyní provozováno přes DBI - konektor na databázi však musí obsahovat rutiny, které řeší rozdíly mezi jednotlivými databázemi. Nyní je podporována MySQL a Postgesql.

15. listopadu 2004 vzniká tento web.

Valid HTML 4.01 Transitional


Copyright © 2004 - 2005 Michal Hučík
ordoz [zavináč] ordoz.com